O nas

Pływanie to nasza pasja...

Akademia Pływania w Radomiu to gwarancja nauki pod okiem jedynego trenera pływania z Radomia powoływanego do kadry Polski.
Teraz i Ty możesz trenować z wychowawcą medalistki Mistrzostw Europy, 27 mistrzów Polski 31 medalistów Mistrzów Polski w każdej kategorii wiekowej!

Krzysztof Krzysztoszek w swoim dorobku zawodowym, wraz z wychowankami zdobył 330 medali z Mistrzostw Polski, kilkanaście rekordów Polski oraz liczne powołania do kadry Narodowej. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu (magister rekreacji ruchowej) oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie z dyplomem trener pływania. Od 2000 roku posiada uprawnienia instruktora Ratownictwa Wodnego. W 2005 roku ukończył studia menedżerskie na kierunku Organizacja i Zarządzanie w Sporcie. Od 1994 roku podopieczni Pana Krzysztofa zdobyli łącznie 330 medali z Mistrzostw  Polski we wszystkich kategoriach wiekowych  27 krotnie bijąc rekordy Polski. Wielokrotnie (corocznie) był wyróżniany przez Prezydenta Miasta Radomia.LAUREAT GALI MISTRZOW SPORTU 2016 W KATEGORI NAJLEPSZY TRENER RADOMIA.

W 1998 roku został nagrodzony Honorową Odznaką Polskiego Związku Pływackiego za wysokie osiągnięcia szkoleniowe. Krzysztof Krzysztoszekjest twórcą programu Powszechnej Nauki Pływania dla dzieci w Radomiu, jak również programów nauki pływania dla rodzin o niskim statusie materialnym i nauki pływania dla dzieci z domów dziecka.

W 2004 został odznaczony Srebrną Odznaką Ministerstwa Edukacji i Sportu. W 2005 zdobył ogólnopolskie wyróżnienie przez Organizację Narodów Zjednoczonych za stworzenie i realizację programów związanych z pływaniem i zdrowym trybem życia.

W tym samym roku został powołany do prestiżowej ogólnopolskiej 20 osobowej Rady Akademii Mistrzów Sportu Mistrzów Życia pod przewodnictwem Roberta Korzeniowskiego obecnie Elżbiety Wysockiej, której członkiem jest do chwili obecnej.W 2011 roku został również wyróżniony Złotą Odznaką Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wykładowca akademicki.

Osiągnięcia Organizacyjne:

 

Współpraca: